Çalışanlarımıza Kep üzerinden ücret ve hesap pusulasının gönderiminin yasal bir geçerliliği var mıdır?

Bordro ve Ücret hesap pusulasını çalışan personele Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) aracılığı ile gönderimini sağlarsak yasal geçerliliği olur mu? KEP, bir elektronik postanın gönderen ve alan tarafların kim olduklarının bilinmesini, gönderim ve karşı tarafa iletim zamanını, içeriğinin değiştirilmediğinin kesin olarak tespit edilmesini e-imza ve zam..

Tarla satışında uygulanacak KDV oranı nedir?

Tarla alımı ve satımı yapan şirket aldığı tarlaları hisseye bölerek hisse tapusu ile satmaktadır. Bazılarınıda aldığı gibi satmaktadır. KDV uygulaması ve oranı ne olmalıdır? Tarla (arazi), arsa satışlarında uygulanacak KDV oranı % 18 dir. Tarlanın bölünerek satılması aldığı gibi satılması halinde de KDV % 18 olarak uygulanır. Kat irtifak tapusuy..

Mali müşavirler şube veya irtibat bürosu açabilir mi?

Farklı ilçede irtibat bürosu açan meslek mensubu, atadığı yetkili meslek mensubu adına tabela mı çıkar, yoksa kendi adına mı? Tarifedeki rakamlar KDV dahil midir? 2021 yılı için kâğıt, internet, kırtasiye masraflarını mükelleften talep etmek neye göre ve nasıl oluyor? Smmm ofisi için önce vd gidip vergi mükellefiyeti açmak, sonra odaya kayıt işlemi..

Yurt dışından alıp yurt içine sattığımız yazılım programları için KDV2 bildiriminde bulunmalı mıyız?

Yazılım hizmetini firmamız yurtdışından alarak iki şekilde yurt içinde satışını yapacaklardır. Yazılımı alıp satışını yapacaktır ve yazılımı firmalara kiralayacaktır. Bu işlem için stopaj ve KDV-2 beyannamelesi vermeli miyiz? KDV AÇISINDAN KDV Genel Tebliğine göre; “Türkiye’ye getirilen hizmet, Türkiye’deki firmanın Türkiy..