Are we required to pay 15% withholding for the Google ads?

We’re placing ads on Google. We pay with credit card. We do not receive and invoices for the transaction. We draw up an invoice any declare Vat on VAT Return No:2. Lastly, are we also subject to the regulation regarding 15% withholding on Google ads on the Presidential Decree Numbered 475? Are we required to pay 15% withholding as a company i..

Google reklamları için %15 stopaj mı ödeyeceğiz?

Google'a reklam veriyoruz. Kredi Kartından çekim oluyor. Karşılığında fatura gelmiyor. Biz sadece kendimiz Invoice hazırlayıp KDV 2 beyannamesi ile Kdv ödüyoruz. Son olarak 475 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Google'a reklam verdiğimizde %15 stopaj ödeme durumu bizi kapsıyor mu? KDV'nin yanında %15 stopajı şirket olarak ödeyecek miyiz? ..

Yurtdışında yapacağımız mühendislik işi için Türkiye’den fatura kesmek daha mı avantajlı?

Özbekistan da Trafik Mühendisliği alanında imzalayacağız işle ilgili Plan Proje işi alacaktır. (5-6 Milyon dolarlık bir iş) Bu iş için yurtdışına 15 kişilik bir ekip götürülecektir. Hizmet ihracı. Bu işle ilgili buradaki mevcut firmamız üzerinden mi faaliyette bulunalım? Ya da orada yeni bir firmamı kuralım. Vergisel bir avantajımız söz konusu mudu..

SGK’da %80 engelli oranı ile emekli olan kişi Mali Müşavir olarak çalışmaya devam ederse emekli maaşı kesilir mi?

%80 engelli meslek mensubuyum. Bağkur engelli emeklisi olmak için bağkur sürem yetmiyor. Fakat sgk engelli emeklisi olmak için günüm yetiyor. Sgk’dan engelli emeklisi olursam tekrar mali müşavirlik yapabilir miyim? (24.12.2018 09:57) Malulen emekli olanların tekrar çalışmaları halinde maaşları kesilir. Engelli olup da vergi indirimi alara..

Şirket ortağının sağlık harcamaları şirkete gider yazılabilir mi?

…şirket ortakları kendi adına yaptıkları sağlık harcamalarını (diş, protez, genel muayene vb.) gider gösterebilir mi? …şirket çalıştırmış olduğu işçileri için yapılan sağlık harcamalarını (diş, protez, genel muayene vb.) gider gösterebilir mi? (06.12.2018) 1-Şirket ortağı Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi vermesi hallerinde (Ticar..

2 Günlük istirahatlerde işveren maaş ödemek zorunda mıdır?

Personeller 1 veya 2’şer günlük istirahat raporu alarak çalışmamaktadırlar. Farklı günlerde aldıkları bu raporlar toplamda 10 günü bulabilmektedir. İşçiler raporlar 3 günden az olduğu için iş göremezlik ödeneği alamamaktadır. İşveren işçini sgk’dan alamadığı raporların ücretini ödemek zorunda mıdır? Yasal yükümlülüğü nedir? (24.12.2018..