2019 Ücretli Çalışanlar İçin Gelir Vergisi Tarifesi Belli Oldu Mu?

1- 2019 YILINDA ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN UYGULANACAK GELİR VERGİSİ TARİFESİ BELLİ OLDU MU? Evet. 2019 Yılında uygulanacak Gelir Vergisi tarifesi 31.12.2018 tarihinde resmi gazetede yayınlandı. 2- ÜCRETLİ ÇALIŞANLAR İÇİN UYGULANAN GELİR VERGİSİ TARİFESİ FARKLI MI? Evet. Ticari bir faaliyette bulunan Vergi mükellefleri ile bir işverene bağlı..

Nazım hesaplarda yıl sonu değerleme yapılır mı?

…900 nazım hesaplarda takip edilen dövizli teminat mektupları değerlenmeli mi? Değerlenmeli ise 656 ve 646 çalıştırılabilir mi? Benim görüşüm nazım hesaplar da yılsonundaki kurla çarpılıp kendi içinde o günkü değerine getirilmeli. 646 ve 656 lı çalıştırmamalı siz ne düşünüyorsunuz? (02.01.2019) Nazım hesaplar değerlenmez. Bilançodaki d..

Amazon üzerinden yapılan transit ticaret KDV’ ye tabi midir?

…Amerikan şirketi olan Amazon.com üzerinden alış ve satış yapmak isteyen biri mükellefiyet açtırmak istiyor. Amazon. Türkiye üzerinden değil. Direk yurtdışı ülkelerden alıp (özellikle İspanya, Meksika gibi) ,yine yurtdışı ülkelere satış olacak. Satın alınan mala ilişkin ödemeler kredi kartı ile yapılıp satışın bedeli ABD deki bir banka hesab..

Yeni şirket kuruluşu ve şube açılışını eş zamanlı yapabilir miyiz?

…Yeni şirket açılışında eş zamanlı olarak şube de açabilir miyiz? Şirket kuruluşu olmadan şube açılışı olması imkânı bulunmamaktadır, öncelikle tüzel kişiliğin tescili gerekir ki defterleriniz onaylansın, sonrasında şube açılış işlemleri yapılması gerekmektedir. ______________________________________________________________________..