Is it possible to increase the capital in USD?

We deposited the amount of capital increase to the bank in US Dollars. İstanbul Chamber of Commerce requests bank document in TL. 1-Company owner is a foreign person. He wants to register his capital in USD. Is it possible to increase the capital in foreign currency? 2-İstanbul Chamber of Commerce requests bank receipt in TL. Is this request val..

Ücretsiz izine gönderilen bir personel sonradan çıkışı yapıldığında işsizlik maaşı alabilir mi?

Ücretsiz izine gönderilen bir personel sonradan çıkışı yapıldığında işsizlik maaşı alabilir mi? arada eksik günler olacak malum son 120 gün eksik gün olmaması gerekiyor. İşsizlik maaşı alma şartları arasında çalıştığınız yerden ayrılmadan önce 120 gün prim ödeyerek çalışmış olmanız da gerekiyor ve son üç yıl içerisinde en az 600 gün işsizlik si..

İnşaat dışındaki işyerlerinde de devamsızlıklar için puantaj düzenleyebilir miyiz?

İnşaat firması değiliz. Atölyede demir doğrama ve iskele imalatı yapmaktayız. Aralık ayında işçilerden 10-15 gün devamsızlık yapanlar oldu. Bu yaptığımız işte devamsızlık tutanağı yerine puantaj kayıtları tutup aylık puantaj tablosunu işçiye imzalatsak olur mu? Yani inşaat dışındaki işyerlerinde de devamsızlıklar için puantaj düzenleyebilir miyiz..

SMMM’ler KDV raporu düzenleyebilir mi?

7104 sayılı Kanunun 23. maddesi ile 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunun 8'nci maddesine 8A eklenerek Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere Kdv İadesi için rapor düzenleme yetkisi verilmiştir. Ancak serbest muhasebeci mali müşavirlerde aranacak nitelik ve şartlar ibaresi geçmektedir. Bu kanun maddesi i..