Aylık ücret sabit midir? Eksik veya fazla gün olan aylarda değişir mi?tr

Asgari ücretle çalışanlar için 31 gün çeken aylarda 31 günlük ücret mi hesaplamak lazım yoksa asgari ücret yazmamız yeterli midir? Eğer ücret aylık ... kadardır diye anlaşılmışsa o tutar, eğer asgari ücret ise bu günlük olarak açıklanmıştır ve Günlük asgari ücret miktarı * çalışılan gün sayısı ___________________________________________..

Poşet beyannamesi interaktif vergi sistemi üzerinden nasıl verilir?

Poşet beyannamesi nasıl düzenlenir? Poşet beyannamesi hangi sistem üzerinden verilir? Poşet beyannamesinde hangi bilgiler bulunur? Ücretlendirmeye Tabi Olan Plastik Poşetlerin Beyanlarının Verilmesi İnteraktif Vergi Dairesi İle Giriş Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesinde İnteraktif Vergi Dairesi Üzerinden Yapılacak Beyanlar için Gerekli ..

Hangi Poşetler Ücrete Tabi Değildir?

1- Zorunlu Ücretlendirme uygulamasından muaf tutulan plastik poşetler hangileridir? Usul ve Esasların” 2.Maddesinin 2.Fıkrasında ayrı ayrı tanımlandığı üzere; Ekmek, sebze, meyve, peynir, zeytin, hayvansal gıda gibi açık satılan gıdalar için birincil ambalaj olarak kullanılan (doğrudan gıda ile teması bulunan) ve gıda hijyenini sağlayan..

Eczaneler de poşetlerden ücret alacak mı?

Eczanelerde plastik poşetlerin ücretlendirilmesi uygulaması gerçekleştirilecek midir? Eczanelerde; Sadece ilaç satışında kullanılan, Çift kat kalınlığı 15 mikron ve altında olan, 200x350 (körük kalınlığı ve sap uzunluğu dâhil) ebadından küçük olan, saplı/sapsız poşetler ücretli satış zorunluluğundan muaf olup ücretsiz olarak verilebilir..

Yaptığım el süslemelerini Instagram’dan satacağım. Basit usule mi tabi olurum?

Bir komşumuz kendi yaptığı süslemeleri el işlerini instagram yoluyla satışını gerçekleştirmek istiyor. 20 m2 gibi bir yer kiraladı ve kira tutarı yıllık 6.000 TL ve Bilfiil kendi işinde çalışacak. Başlangıçta satışları düşük olacak belki de 2-3 ay satış yapamayacak. Bu kişi basit usule tabi olarak faturalı Instagram satışlarını yapabilir mi? Yoksa ..

Konut ve dükkân satışında KDV indirimi devam ediyor mu?

Kentsel dönüşüm kapsamında kat karşılığı yapılan inşaat ile ilgili olarak Ocak ayında 1 dükkan, 2 daire (150 m2 altı), 2 daire (150 m2 üstü) satış yaptık KDV oranları ne olmalıdır? (Arsa birim m2 değeri: 4.705 TL) 31/03/2019 tarihine kadar; İş yeri için % 8 Konutlar için 150 m2 altı % 1,  150 m2 üstü % 8 _______________________..

Kitap satışlarında KDV oranı değişti mi?

Kitap satışlarında 2019 yılı itibariyle KDV oran uygulaması ne olacak? Elektronik kitap (e-kitap) ve benzeri yayınların elektronik ortamda satışı elektronik kitap okuyucu, tablet ve benzerlerinin teslimi ile 21/6/1927 tarihli ve 1117 sayılı Kanun hükümlerine göre poşetlenerek satılanların tesliminde% 18 KDV uygulanır. Kâğıt baskı kitap satışında..