Aralık ayında ilk kez kısa çalışma ödeneğinden faydalanacak personellerin 7 günlük ücretini işveren mi karşılayacaktır?

01.12.2020 tarihinden itibaren ilk defa kçö başvurusu yaptığımız personellerden kçö hak etmiş olanlar için aralık ayı 24 günlük ödemeler işkur’un sisteminde gözükmektedir. Bu durumda aralık ayı için bordro düzenlenirken ilk 7 güne ait kısımla ilgili nasıl bir işlem yapılmalıdır? İlk 7 gün yarım ücret normal, 4a aphb 24 gün kçö, eksik gün kod..

Noterden ihtarname çektiğimiz işe gelmeyen personelimizin işten çıkışını nasıl yapabiliriz?

İşe gelmeyen personelimize 30 Kasım itibariyle ihtarname çekmiştik. Noterden aldığımız ihtarnamenin arkasına yazılan notta “Muhatap adresten ayrılmış tanınmıyor yeni adresi tespit edilemediğinden muhatabın adres kayıt sistemindeki adresinin araştırılarak tarafımıza tebliğ iadesine” yazıyor. Bu süreçten sonra yapılması gerekenler nelerdi..

7252 sayılı kanun kapsamında normal dönüş yapan bir firma tekrar kısa çalışma ödeneğine başvuru yapabilir mi?

08-09/2020 aylarında kısa çalışma ödeneğinden normal çalışmaya döndüğü için 7252 sayılı teşvikten yararlanıldı ve uzatma nedeni ile ekim kasım ve aralık aylarında da teşvikten yararlanılacaktır. Fakat mükellef 25.12.2020 tarihinde tekrar Kısa çalışma ödeneğine dönerse bu durumda 7252 sayılı kanuna istinaden yararlanılan teşviklerin SGK tarafından r..