İrsaliyeli faturamızın üzerinde düzenleme saati ve tarihi kısımları matbaa tarafından basılmamışsa elle bu bilgileri yazılabilir miyiz?

İrsaliyeli faturamızın üzerinde düzenleme saati ve tarihi kısımları matbaa tarafından basılmamışsa elle bu bilgileri yazılabilir miyiz? Bir mükellefim irsaliyeli fatura bastırdı. Matbaa fiili sevk ve düzenleme saatini basmayı unutmuş. Biz bunları elle yazarak kullanabilir miyiz? Kira-Hizmet faturalarında elle de yazmasak olur mu? El ile yazılabil..

Şirketlerin tasfiye süreci işlemleri nelerdir?

Şirketlerin tasfiye süreci işlemleri nelerdir? 2019 Şubat tescil olan bir anonim şirket tasfiye kararı almak istiyor. Tasfiye süreci hakkında bilgi alabilir miyim? Tasfiye kararı alındıktan sonra Tasfiye kararının tescil tarihini takip eden 4. ayın 1’i ile son günü arasında 01/01/2019-Tescil tarihi arasındaki dönem için KV beyannamesi ver..

Vergi dairesindeki işlemlerin zaman aşım süresi nedir?

Vergi dairesindeki işlemlerin zaman aşım süresi nedir? Çalıştığım şirkette geriye dönük KDV iadesi alma çalışmalarına başladım. 2013 yılı KDV iadesi talebini 11.12.2018 yılında internet ortamında beyan ettim. KDV kontrol raporlarım 12.12.2018 tarihinde oluştu. Mahsup dilekçelerimi de 26.01.2019 tarihinde yapmaya başladım. KDV iadesi bana bu gün ma..

Kısmi süreli işe alınan personeller SGK teşviklerinden faydalanabilir mi?

Kısmi süreli işe alınan personeller SGK teşviklerinden faydalanabilir mi? 4447 Sayılı Kanunun Geçici 19 uncu maddesinde yer alan prim desteği ile işyerinde çalışan personel ayda devamlı olarak 3 gün bildirilen kişi personel ortalamasına dahil edilir mi? İşçi ortalaması 3 olan işyerinde, 3 kişi üzerinde şartları taşıyan herkes teşvikten yararlanır..

Gemi adamı haftada kaç gün tatil yapar?

Gemi adamı haftada kaç gün tatil yapar? Haftalık çalışma süresini tamamlayan gemi adamı haftanın geri kalan günlerinde hafta tatili yapar. Liman hizmeti ve şehir hattı gemilerinde gemi adamı haftada altı günden fazla çalıştırılamaz. Hafta tatili gününde çalıştırılan gemi adamına haftanın diğer bir gününde nöbetleşe izin verilir. Haftanın diğer bir..

Gemi adamı hangi hallerde fazla saatlerde çalışmış sayılır?

Gemi adamı hangi hallerde fazla saatlerde çalışmış sayılır? Gemi adamı haftalık çalışma süresi olan 48 saatin, haftada çalışılan gün sayısına bölünmesiyle bulunacak rakamın aşılması halinde fazla saatlerde çalışmış sayılır. Kaynak: Çalışma Bakanlığı Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya k..