KDV’li aldığım kitapların satışında KDV uygulayacak mıyım?

Tebliğden anladığımız kadarıyla yayınevinden yapılan alışlarda KDV sıfır. Yayınevleri harici alışlarda KDV uygulanacağı belirtiliyor. Bir kırtasiye firması olarak yayın evinden aldığım KDV’siz kitapları satış yaparken KDV’siz olarak mı yapacağız ayrıca önceki dönemlerde KDV’li olarak aldığımız kitapların satışını da KDV siz mi uyg..

Binek oto satışında KDV oranı nedir?

Danışmanlık şirketi aktifinde kayıtlı binek aracını satmak istiyor. KDV oranı ne olmalıdır? Aktif de kayıtlı binek otomobilin tesliminde % 1 KDV uygulanır. _________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Kaynak: İSMMMO Yasal Uyarı: Bu yazıd..

Serbest meslek erbabı işletmeye kayıtlı konutunu satması durumunda düzenleyeceği evrak ne olacaktır? Düzenlenecek olan evrakta KDV oranı ne olmalıdır?

Serbest meslek erbabı işletmeye kayıtlı konutunu satması durumunda düzenleyeceği evrak ne olacaktır? Düzenlenecek olan evrakta KDV oranı ne olmalıdır? Serbest Meslek Erbabı olarak faaliyet gösteren bir gerçek kişinin, aktifine aldığımız ve amortismanını ayırdığımız işyerini daha sonra satması durumunda serbest meslek makbuzu düzenlemesi gerekir mi..

İşyerinde görevlendirilecek çalışan temsilcisi sayısı nasıl belirlenir?

İşyerinde görevlendirilecek çalışan temsilcisi sayısı nasıl belirlenir? İki ile elli arasında çalışanı bulunan işyerlerinde bir, Ellibir ile yüz arasında çalışanı bulunan işyerlerinde iki, Yüzbir ile beşyüz arasında çalışanı bulunan işyerlerinde üç, Beşyüzbir ile bin arasında çalışanı bulunan işyerlerinde dört, Binbir ile ikibin arasında ça..

İktisat, çalışma ekonomisi ve işletme gibi bölümleri bitirenler iş güvenliği uzmanı olabilir mi?

İktisat, çalışma ekonomisi ve işletme gibi bölümleri bitirenler iş güvenliği uzmanı olabilir mi?       İş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip olmak için yükseköğrenim süresince belli bir eğitim müfredatının tamamlanmış olması gerekmektedir. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince mühendis, mimar veya ..

Kişisel verilerin korunması kapsamında çalışanların sağlık kayıtlarına ilişkin verilerin eski işverenden alınması mümkün müdür?

Kişisel verilerin korunması kapsamında çalışanların sağlık kayıtlarına ilişkin verilerin eski işverenden alınması mümkün müdür? İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun "Sağlık gözetimi" başlıklı 15 inci maddesinin beşinci fıkrasında, sağlık muayenesi yaptırılan çalışanın özel hayatı ve itibarının korunması açısından sağlık bilgilerinin gi..