Losses arising in rental income

Rental Income in Turkey In the Event of Loss Any decrease occurring in the capital itself which is subject to income from immovable property is not considered as loss and is not accepted as expense when determining the gross income amount. Losses arising from the expenditure surplus in the calculation of the net amount of income from immovable p..

17 Nisan’dan itibaren ücretsiz izin desteği kapsamındaki kişilerin sokağa çıkma yasağı kapsamına isabet eden günleri için SGK eksik gün bildirim kodu ne olacaktır?

cretsiz izin nakit destek işleminde 17/04 baz alınacak. Yani Nisan ayı için 14 gün pandemi ücretsiz izin göstereceğiz ve Sgk işveren sistemine bildireceğiz. Eksik gün bildiriminde özellik arz eden bir durum var mı? 23 Nisan’ın resmi tatil olması 24 Nisan sokağa çıkma yasağı olması gibi durumlarda eksik gün kodu ne seçilecektir? SGK konu ile ..

Mart ayı Sgk bildirgelerimizi ücretsiz izinli işçiler için 21 koduyla Sgk hizmet bildirgemizi gönderdik. Nisan ayı için bu izinler devam etmekte olup Nisan ayı bildirgelerinde kod olarak 28 veya 29 mu kullanacağız? Aynı ayda başka eksik gün nedeni olması

Mart ayı Sgk bildirgelerimizi ücretsiz izinli işçiler için 21 koduyla Sgk hizmet bildirgemizi gönderdik. Nisan ayı için bu izinler devam etmekte olup Nisan ayı bildirgelerinde kod olarak 28 veya 29 mu kullanacağız? Aynı ayda başka eksik gün nedeni olması

Statistics on Family, 2019 in Turkey The average household size was 3.35 According to the results of Address Based Population Registration System (ABPRS); in Turkey, the average household size showed a tendency to decrease by declining from 3.69 persons in 2012 to 3.35 persons in 2019. When it was analyzed by provinces; the province with the h..

Ücretsiz izin desteğine başvuru yaptığımız personelin ay içinde farklı izinleri varsa SGK bildirgesinde hangi kod ile bildirim yapmalıyız?

Mart ayı Sgk bildirgelerimizi ücretsiz izinli işçiler için 21 koduyla Sgk hizmet bildirgemizi gönderdik. Nisan ayı için bu izinler devam etmekte olup Nisan ayı bildirgelerinde kod olarak 28 veya 29 mu kullanacağız? Aynı ayda başka eksik gün nedeni olması halinde, “29-Pandemi Ücretsiz İzin (4857 Geç.10.Md) ve diğer”, Adında yeni eksik g..

Tax Withholding in Rental Payments in Turkey

Persons, corporations and entities who rented property and rights in accordance with Article 94 of Income Tax Law are obliged to withhold income tax on the gross amount of payments made for rent. Those people and enterprises that are tenants have to withhold income tax from the gross amount of their rental payments at the rate of 20%. This withho..

Ücretsiz izinde olan personeller sokağa çıkma yasağı ve hafta sonu tatillerine denk gelen günler için ücret talep edebilir mi?

Nisan ayının başında Pandemi sebebiyle çalışan personelden bazıları bir aylık veya 15 günlük kendi istekleriyle ücretsiz izne ayrılmışlardır. Ücretsiz izinleri bitip çalışmaya başladıklarında geçmişe dönük ücretsiz izin kullandıkları dönemlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı günleri için, hafta sonu tatilleri için ücret talep edebilirler mi? Ücre..

Genç işçi çalıştırmanın koşulları

Çalıştırma yaşı ve çocukları çalıştırma yasağı 15 yaşını doldurmamış çocukların çalıştırılması On beş yaşını doldurmamış çocukların çalıştırılması yasaktır. Ancak, on dört yaşını doldurmuş ve zorunlu ilköğretim çağını tamamlamış olan çocuklar; bedensel, zihinsel, sosyal ve ahlaki gelişmelerine ve eğitime devam edenlerin okullarına devamına engel ..